Karma

Kā karmas izpratne palīdz mums vieglāk pārdzīvot nepatīkamus notikumus

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

 

Kas ir karma?

Lai mēs varētu runāt par karmas ietekmi uz mūsu dzīvi, mums sākotnēji ir jāsaprot kas tas tā tāda ir. Karma ir Visuma cēloņu un seku likums.

Lielākā kļūda, kuru pieļauj vairums cilvēki ir izplatītais uzskats, ka karma ir sods par sliktajiem darbiem. Tas tā nav.

Karmu veido gan visi labie, gan sliktie darbi, kurus mēs esam veikuši šajā dzīve un mūsu dvēsele uzkrājusi reinkarnējoties (pārdzimstot) daudzās iepriekšējās dzīvēs uz šīs planētas. Karma ir viens no iemesliem, kādēļ mums ir atkal un atkal jāatgriežas un jāpiedzimst dažādu cilvēku veidolos. Katru jaunu dzīvi mēs sākam ar to karmas uzkrājumu, kurš mums nāk līdzi no iepriekšējām dzīvēm. Uzkrājums sastāv gan no labajiem, gan sliktajiem darbiem. Labo darbu uzkrājums nozīmē, ka mums ir labo notikumu kredīts šai dzīvei. Savukārt sliktā karma nozīmē, ka mums šajā dzīvē to ir jāatstrādā caur nepatīkamiem un bēdīgiem notikumiem.

Mūsu karmu veido visas attiecības ar cilvēkiem ar kuriem mēs esam satikušies visu mūsu dzīvju laikā. Ideālā gadījumā ir labi, ja mēs neesam nevienam parādā un neviens mums nav parādā. Tomēr pat, ja no mūsu puses viss ir kārtībā, pastāv liela iespējamība, ka mums ir jāatgriežas, lai citi spētu dzēst pret mums izveidoto karmisko parādu.

Parasti karmas atstrāde notiek caur notikumiem mūsu dzīvē. Ja karmiskais parāds nāk no iepriekšējām dzīvēm, tad dvēseles pirms iemiesošanās parasti vienojas/noslēdz līgumu par veidu kādā tiks atstrādāta šī karma.

 

Kā karmas izpratne palīdz mums pārdzīvot nepatīkamus notikumus

Tagad, kad esam sapratuši, kas ir karma, paliek atklāts jautājums, kā gan šī izpratne var mums palīdzēt ikdienā. Viss ir pavisam vienkārši.

Ticība karmas darbībai sniedz savādāku skatījumu uz jebkuru notikumu mūsu dzīvē.

Cilvēki negatīvos notikumus uztver nevis tikai kā uz nejaušus atgadījumus, bet gan kā likumsakarības un iespēju izvērtēt sevi un savas darbības. Mans uzskats ir, ka slikto karmu ir iespējams “atstrādāt” divos veidos – caur ciešanām vai caur apziņu.

Karmas atstrāde

Pieņemu, ka karmas atstrāde caur ciešanām koncepts ir kopumā saprotams. Īsumā – ja tu veic kādu sliktu darbu attiecībā pret citu cilvēku, dabu, utt., tev tādā pašā mērā (enerģētiskā ziņā) ir jāpārcieš kāds pāridarījums. Piemēram, ja cilvēks, kādu rupji nolamā, tad viņš pats vēlāk saņem dusmas no sava priekšnieka. Negatīvā darba atmaksa bieži ir savādākā izskatā nekā sākotnējais darbs. Skatoties no Visuma likumu skatupunkta, galvenais, lai būtu izlīdzināts enerģiskais pāridarījums. Var arī būt situācijas, kad daudzu mazu slikto darbu kopums tiek atstrādāts, caur vienu lielu negadījumu.

Kā jau minēju, otrs karmas atstrādes veids ir caur apziņu. Manuprāt šis ir vislabākais un visefektīvākais veids, kā nolīdzināt pāridarījumu. Turklāt par karmas atstrādi šādā veidā nākas dzirdēt retāk. Tas varētu būt saistīts ar cilvēku dabu par karmu atcerēties tikai tad, kad kāds nepatīkams notikums jau ir noticis. Savukārt karmas atstrāde caur apziņu nozīmē, ka cilvēks savu negatīvo karmu cenšas dzēst jau priekšlaikus. Varētu rasties jautājums – kā gan tas darbojas? Pieņemot, ka mūsu domas rada un veido enerģiju, mēs ar pozitīvo domu enerģiju varam mainīt jebkādu citu mūsu iepriekš radīto negatīvo enerģiju. Tas gan nenozīmē, ka pietiek vienkārši domāt labas domas un tas ir viss. Lai dzēstu negatīvo darbu/domu radīto karmu ir nepieciešams apzināties šīs negatīvās karmas esamību un virzīt mūsu pozitīvās domas tieši uz konkrētās karmas labošanu, pie tam cilvēkam ir jāmainās arī pašam (par to kā darbojas karmas apstrāde caur apziņu un kā to veikt, uzrakstīšu kādā no tuvākajiem rakstiem).

Tātad, viens no veidiem kā mazināt nepatīkamo notikumu daudzumu un smagumu mūsu dzīvēs, ir mūsu negatīvās karmas apzināšana un laicīga transformēšana/dzēšana.

 

Negatīvā karma kā palīgs cilvēka attīstībā

Ne visu negatīvo karmu ir iespējams dzēst pat ja mēs to cenšamies izdarīt. Turklāt bieži tā ir tik liela, ka nepieciešama ļoti liela cilvēka apziņas transformācija, kura nav visiem pa spēkam.

Ļoti nozīmīgs faktors, lai ikdienā negatīvā karma nesagādātu tik lielus pārdzīvojumus ir – attieksmes maiņa jeb veids kā mēs uztveram nepatīkamus notikumus.

Negatīvai karmai ir vairāki uzdevumi: izlīdzināt enerģijas balansu, kā arī caur pārdzīvojumiem palīdzēt cilvēkam augt. Vēlos īpaši pieminēt otro iemeslu.

Parasti mēs ļoti pārdzīvojam katru nepatīkamo atgadījumu un ilgi par to domājam.

Ja mēs saprotam, ka katram notikumam mūsu dzīvē ir kāda jēga, tad ir daudz vieglāk to pārdzīvot.

Ar katru notikumu, ja vien paši vēlamies, mēs varam kļūt par labākiem un laimīgākiem cilvēkiem. Ļoti liela nozīme ir mūsu attieksmei. Ja mēs sākam sevi žēlot (kas parasti arī notiek), tad mēs tikai vēl vairāk piesaistāmies šiem notikumiem un atdodam vēl vairāk mūsu enerģijas rezervju. Jēgas piešķiršana notikumam palīdz cilvēkam vieglāk pārdzīvot nepatīkamās situācijas.

Uzskatu, ka mums kļūst daudz vieglāk tiklīdz esam atstājuši negatīvo notikumu aiz muguras, turklāt tas notiek neatkarīgi no tā vai esam sapratuši tā dziļāko jēgu vai arī nē. Pat ja nespējam atšifrēt kādēļ tas ir noticis ar mums, svarīgākais ir apziņa, ka caur šo izejot es kļuvu spēcīgāks un labāks. No šīm situācijām ir svarīgi mācīties izprast sevi un savu līdzšinējo uzvedību, lai to uzlabotu. Mēs sevi norūdām gan psiholoģiski, gan iemantojam jaunu pieredzi savai dvēselei. Realitātē šī palaišana sākotnēji nav tik viegli izdarāma kā izklausās, bet tajā pašā laikā ar katru mēģinājumu to ir arvien vieglāk paveikt.

 

Idejas, kuras paturēt sevī pēc šī raksta izlasīšanas

Karma un tās izpratne ir svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa. Ir svarīgi, piedzīvojot kādus nepatīkamus un bēdīgus dzīves notikumus, nevis vienkārši atsaukties uz karmu un neko nedarīt, bet gan censties izprast notikumu iemeslus un pieņemt lēmumus, kā uzlabot un harmonizēt savu dzīvi. Savas dzīves notikumu sasaistīšana ar karmu, sniedz mums jēgu, kura palīdz vieglāk tos pārdzīvot. Ielaižot savā dzīvē un apziņā karmas jēdzienu, mēs vienlaicīgi atveram iespēju sev augt.

Tikai mūsu rokās ir izvēle vai vēlamies negatīvo karmu atstrādāt caur ciešanām vai arī to samazināt izmantojot apziņu. Tiklīdz esam izdarījuši šo izvēli, mums jādzīvo atbilstoši izvēlētajam ceļam.

 

 •  
  3
  Shares
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “Kā karmas izpratne palīdz mums vieglāk pārdzīvot nepatīkamus notikumus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *